Gıda Mühendisleri Derneği > Yazılar > Faaliyetlerimiz > Söyleşiler > Gıda Sektörü ve Sorunları AİBÜ’de Konuşuldu
Yayınlayan: admin
Kategori: Faaliyetlerimiz, Söyleşiler
Gıda Sektörü

Gıda Sektörü ve Sorunları AİBÜ’de Konuşuldu

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gıda Topluluğu tarafından Kültür Merkezinde ‘Gıda Sektöründeki Problemler ve Çözüm Önerileri’ konulu panel düzenlendi. Moderatörlüğünü AİBÜ Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. İbrahim Çakır’ın yaptığı panele Gıda Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdussamed Boyu ve Gıda Teknolojisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Halkman katıldı. Panelde, gıda sektöründeki bilgi kirliliği ve denetim konuları ele alındı.

Sn Boyu, Gıda Mühendisliği mesleğinin önemini anlatarak başladığı konuşmasına, gıda mühendisi adaylarına sektörde başarılı olabilmeleri için dikkat etmeleri gereken hususlarda bilgi verdi, ardından gıda sektöründe yaşanan gıda güvenliği sıkıntılarına değinen Boyu, sektörde denetimlerin yeterli olmadığını ve denetimlerin üretici, tüketici ve resmi kontroller olmak üzere üç önemli sac ayağının olduğuna değindi.

Dernek Başkanımızın sunumunun ardından öğrencilerin sorularıyla devam eden panel, plaket takdimi ile sona erdi. Dernek Başkanımıza plaketini, Üniversitede önemli çalışmalara imza atan Gıda Topluluğu Başkan Yardımcısı Beytullah Çiçen takdim etti.

Yazar: admin

Bir cevap yazın