Gıda Mühendisleri Derneği > Yazılar > Faaliyetlerimiz > Eğitimler > Süt ve Süt Ürünleri Üretim Tesisi Kurulumu Eğitimi
Yayınlayan: admin
Kategori: Eğitimler
Süt ve Süt Ürünleri Tesisi Kurulumu

Süt ve Süt Ürünleri Üretim Tesisi Kurulumu Eğitimi

Sağlıklı beslenme açısından önemli bir yere sahip olan süt ve süt ürünlerinin üretimi Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde hızlı bir şekilde artmaktadır. Süt tüketiminin Avrupa ortalamasının dörtte biri kadar olması Türkiye’de süt ve süt ürünlerine olan talebin ekonomik gelişmelere bağlı olarak önümüzdeki yıllarda hızla artacağını göstermektedir. Üretim açısından bakıldığında ise 19 milyon tonluk çiğ süt üretimi ile Türkiye, dünyanın 8’inci Avrupa’nın üçüncü büyük süt üreticisi konumundadır. Hammadde temininde önemli bir zorluğun olmadığı süt ürünleri sektöründe hızlı talep artışı komşu ülkelere ihraç potansiyeli, sütün kolay temin edilebilmesi faktörleri dikkate alındığında bu süt işleme sektöründe önemli bir yatırım potansiyeli olduğu söylenebilmektedir.

Bizler, bu denli olan süt sektörünü, hammadde tedariğinden kaliteye kadar ki süreçlerini uzmanlarından Süt ve Süt Ürünleri Eğitimimizde ayrıntılı bir şekilde işlemiştik. Bu eğitimimizde süt ve süt ürünleri işleyen bir fabrikanın kurulumunu, alan seçiminden makine, ekipman seçimine, ham madde tedariğinden, bulunması gereken yönetmelikler ve dokümanlara, girdi ve çıktı örnekleri ile öğrenmek istiyorsanız bu eğitimi kaçırmayın.

Eğitim online gerçekleşmektedir.

Eğitime, Gıda Mühendisleri, Gıda Teknikerleri, Öğrenciler ve meslek şartı aranmaksızın herkes katılabilir.

Eğitim için kayıt gereklidir, eğitim katılım linki kısa mesaj olarak gönderilecektir.

Eğitimler için isteyenlere katılım e-sertifikası düzenlenecektir. Bütün eğitimler için tek bir e-sertifika verilecektir. e-sertifika eğitimlerin sonunda 10 gün içinde mail adresinize gönderilecektir. Sertifika ayrıntıları için formdaki kısmı dikkatlice okuyun.

Eğitim Başvuru Formu

https://forms.gle/BHohTVEC1VJnRdrs5

Yazar: admin

Bir cevap yazın